Elektroniczna Legitymacja Studencka (ELS)

Poniżej znajdują się informacje dotyczące: umieszczania pliku cyfrowego ze zdjęciem do ELS na koncie w IRK, wnoszenia opłaty za ELS oraz sytuacji, w której kandydat posiada ELS UKSW.

UMIESZCZENIE PLIKU ZE ZDJĘCIEM NA KONCIE KANDYDATA W IRK

Informujemy, że zdjęcie do ELS (Elektronicznej Legitymacji Studenckiej) można umieścić na swoim koncie w IRK [jako plik jpg]. System IRK jest cały czas czynny dla wgrywania zdjęć -> nie ma tutaj daty granicznej.

Osoby, które wgrały plik ze zdjęciem prosimy o cierpliwe oczekiwanie na weryfikację fotografii.
Nieumieszczenie zdjęcia na koncie w IRK, nie skutkuje wykluczeniem z kwalifikacji (wgranie zdjęcia jest natomiast konieczne do wydrukowania podań: o przyjęcie na studia i o wydanie ELS, które są wymagane przy składaniu dokumentów).

WNIESIENIE OPŁATY ZA ELS

Kandydaci na studia stacjonarne wnoszą opłatę za ELS dopiero po opublikowaniu wyników -> opłatę wnoszą wyłącznie:
- osoby zakwalifikowane do składania dokumentów
lub
- osoby z list rezerwowych, które na swoim koncie rejestracyjnym otrzymają wyraźny komunikat, że mogą złożyć dokumenty (dotyczy kierunków: prawo, administracja, stosunki międzynarodowe, człowiek w cyberprzestrzeni - o ile komisja rekrutacyjna Wydziału Prawa i Administracji wyznaczy listę rezerwową).

Opłatę należy wnieść na numer konta widoczny na ostatniej (czwartej) stronie podania z konta w IRK (opcja "wydruk podań").
UWAGA: jest to inny numer, niż numer, na który należy wnieść opłatę rekrutacyjną.

W związku ze współpracą UKSW z bankiem BZ WBK w tegorocznej rekrutacji opłata za ELS, podobnie jak w ubiegłych latach, jest obniżona z 17zł na 10zł.

Informacja dla osób, które posiadają ELS UKSW i biorą udział w rekrutacji 2017/18:
Osoby, które posiadają ELS UKSW (np. aktualnie studiują lub złożyły egzamin licencjacki/magisterski, ale nie odebrały jeszcze dyplomu) mogą nie uiszczać opłaty za ELS (o ile na ELS jest jeszcze miejsce na hologramy przedłużające ważność legitymacji). Jeśli osoby te zdecydują się nie wnosić opłaty za ELS, wówczas w momencie składania dokumentów nie składają strony z podaniem o wydanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej oraz:
a) jeżeli zmieniają wydział, muszą zgłosić w dziekanacie właściwym dla kierunku, na który teraz się rekrutują, że posiadają ELS wydaną na innym wydziale (kandydat informuje dziekanat, że posiada aktualnie ELS oraz informuje, na jakim wydziale legitymacja została wydana);
b) jeżeli pozostają w obrębie tego samego wydziału, zgłaszają w dziekanacie fakt, że posiadają ELS UKSW (kandydat informuje dziekanat, że posiada aktualnie ELS).